ترک هروئین

روش صحیح ترک هروئین

بسیاری بر این باورند که ترک هروئین بسیار سخت تر از دیگر مخدرهاست. دلیل آن این است که در مصرف هروئین سموم بیشتری نسبت به دیگر مخدر‌ها وارد بدن می‌شود. در علم پزشکی هروئین را با نام دیامرفین و یا دی‌استیل مرفین می‌شناسند. هروئین از مرفین گرفته می‌شود و مخدری به شدت اعتیاد آور است. تقریبا از یک کیلوگرم مرفین چیزی حدود هشتصد تا نهصد گرم هروئین حاصل می‌شود. هروئین در ابتدا با هدف سرگرمی مصرف می‌شود ولی زمانیکه که به اعتیاد تبدیل شد، مصرف آن برای رفع نیاز اولیه جسم و روان خواهد بود. هروئین مصارف پزشکی بسیار محدودی نیز دارد که هدف آن کاستن درد در بیمار است. مخدر هروئین بیشتر بصورت پودرهای سفید و یا قهوه‌ای روشن در بین معتادان مصرف می‌شود. ترک اعتیاد به هروئین امروزه بصورت کاملاً علمی و موثر در کلینیک ترک اعتیاد انجام می‌شود که در ادامه با فرایند آن بیشتر آشنا خواهید شد.

در سالهای اخیر هروئین بعنوان یکی از قوی‌ترین مواد مخدر شناخته شده که موجب مرگ حدود 122000 نفر شده است. هروئین به روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود که رایج‌ترین آنها استنشاق، تزریق و دود کردن است. مصرف هروئین به دلیل تاثیرگذاری بر گیرنده‌های اوپیوئیدی مغز در مدت زمان اندکی تبدیل به اعتیاد می‌شود. تاثیر برگیرنده‌های اوپیوئیدی باعث می‌شود مهمترین عنصر در سیستم لذت و پاداش مغز، که دوپامین نام دارد، رها شده و این امر باعث بروز سرخوشی و تسکین لحظه‌ای در شما می‌شود. و همین امر دلیل اصلی استفاده مکرر و در نتیجه اعتیاد است. قابل توجه است که نحوه مصرف شما در انتخاب روش صحیح ترک هروئین تاثیر بسیار دارد. اعتیاد شما به هروئین متاسفانه در یک حالت بی‌اختیار رخ می‌دهد چراکه آثار فوری و سنگین هروئین روی سیستم عصبی و مغز شما، قدرت انتخاب را از شما سلب ‌نموده و در این حالت چاره‌ای جز مصرف ندارید. با آگاهی از این موارد بیشتر به نقش کلینیک ترک اعتیاد در ترک اعتیاد به هروئین پی می‌برید.

مشاوره ترک هروئین

برای اطلاعات بیشتر از بهترین روش‌های درمانی برای ترک هروئین با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

عوارض خطرناک اعتیاد به هروئین

  • اولین اثر مخرب مصرف هروئین بر روی مغز و سیستم عصبی است.
  • یکی از مهمترین عوارض مصرف هروئین، آسیب جدی به سیستم کلیه‌ و کبد می‌باشد. زیرا این دو عضو بدن در خروج سموم ناشی از مصرف هروئین، نقش اساسی دارند و به همین دلیل احتمال نقصان آنها بالاست.
  • افزایش فشار خون و چربی خون از دیگر آثار مخرب اعتیاد به هروئین است.
  • ناهمسانی‌های جنسی، شخصیتی و رفتاری از عوارض نسبتاً روانی اعتیاد به هروئین است که در فرایند ترک هروئین قابل پیشگیری و بهبود هستند.
  • آسیب به سیستم گوارشی بدن که بصورت یبوست خود را نشان می‌دهد.
  • اعتیاد به هروئین تاثیرات مخرب بسیار زیادی بر قلب و عروق دارد.
  • در نتیجه مصرف زیاد هروئین احتمال به کما رفتن، ایست قلبی و ایست تنفسی بسیار زیاد است که اصطلاحاً آن را اوردوز می‌گویند و خطر مرگ را به همراه دارد. تمامی تلاشها در جهت ترک اعتیاد به هروئین برای پیشگیری از این خطر در میان مردم می‌باشد.
  • آثار روانی اعتیاد به هروئین که با مشاوره‌های منظم در فرایند ترک اعتیاد به هروئین قابل بهبود می‌باشد.

وقتی هروئین مصرف می‌کنید یکی از اولین‌ حالاتی که به شما دست می‌دهد حالت راش است. در حالت راش شما عموماً دچار خشکی دهان می‌شوید که با احساس فرسودگی و بی‌حسی همراه است. سپس به خوابی عمیق برای چند ساعت می‌روید. در این حین ضربان قلب کاهش یافته، اختلالات تنفسی و ذهنی بوجود می‌آید و شرایط به‌گونه‌ای خطرناک و تهدیدآمیز برای شما ادامه می‌یابد. این روند قاعدتاً باعث می‌شود مغز شما در معرض خطر آسیب‌های ماندگار قرار گیرد. یکی از دلایل ویژگی‌ تسکین‌دهندگی هروئین، تاثیر آن روی طناب نخاعی است. یکی از وظایف طناب نخاعی، انتقال پیام‌های درد است که هروئین باعث بروز اختلال در آن می‌شود. در فرایند ترک هروئین در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره ، اختلالات دستگاه عصبی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته تا بهترین و راحت‌ترین روش ترک هروئین برای شما تجویز شود. از اثرات روانی کوتاه مدت هروئین می‌توان به احساس یاس و ناامیدی می‌توان اشاره کرد که گاهی با تشویش و اضطراب همراه است.

ترک اعتیاد به هروئین چند روز طول می‌کشد ؟

ابتدایی‌ترین مرحله از فرایند ترک اعتیاد به هروئین سم زدایی است. این مرحله با هدف دفع آثار هروئین از بدن شما و بازیابی عملکرد دستگاه عصبی و مغز انجام می‌شود. در گذشته بسیاری از کلینیک های ترک اعتیاد از روش جایگزین مخدر استفاده می‌کردند که امروزه کاملاً منسوخ شده است. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با استفاده از متخصصین مجرب این حوزه روش‌های درمانی نوین و موثری را برای ترک هروئین اتخاذ می‌نمایند.

هروئین با توجه به سرعت کارکرد بالایی که در بدن دارد، به همان نسبت ماندگاری نسبتاً طولانی دارد. این  مساله باعث می‌شود احساس نیاز به آن ملموس تر باشد. از این رو تمامی مراحل ترک هروئین از اقدام به ترک تا آخرین مرحله، باید در کلینیک ترک اعتیاد و تحت نظر پزشکان متخصص باشد. برخی با جستجو درباره دستور ترک اعتیاد به هروئین در خانه قصد دارند خود این فرایند را پشت سر بگذارند که تنها موفقیت آمیز نخواهد بود، بلکه عوارض دیگری آنها را تهدید می‌کند. برای درمان اعتیاد بازه زمانی خاصی را نمی‌توان گفت چراکه پیشرفت مراحل ترک، بویژه مرحله سم زدایی، به وضعیت جسمی، روانی و همچنین دوز مصرفی بیمار دارد. هرچه دوز مصرفی بیمار بیشتر بوده باشد مسلماً زمان بیشتری برای مرحله سم زدایی نیاز دارد. استفاده از دیگر روش‌های درمانی مکمل، نظیر مشاوره‌های درمانی، از اهمیت بالایی برخوردار است که در کلینیک ترک اعتیاد به این روش‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود.

ترک هروئین در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره

ترک اعتیاد به هروئین در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با استفاده از بروز ترین خدمات و تجهیزات پزشکی و تحت مراقبت‌های ویژه انجام می‌شود. روش‌های درمانی مکمل مانند مشاوره‌های روانپزشکی و روان‌درمانی منظم در تمامی مراحل درمانی، احتمال بازگشت را به صفر می‌ر‌ساند. شایان ذکر است که روش‌های درمانی با بررسی دقیق وضعیت جسمانی و روانی بیمار اتخاذ می‌شود.کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره بعنوان یکی از مراکز درمانی مجهز در محدوده آجودانیه خدمات دیگری نظیر ترک حشیش ، ترک کلونازپام ، ترک کمیکال ، ترک وابستگی به قرص خواب و امثالهم را انجام می‌ دهد.

اعتیاد به هروئین چگونه درمان می شود؟

طیف وسیعی از درمان ها از جمله داروها و رفتارهای درمانی در کمک به افراد برای جلوگیری از مصرف هروئین موثر است. پیدا کردن بهترین روش درمانی برای رفع نیازهای خاص هر بیمار مهم است.
داروهایی برای کمک به روند ترک وجود دارد. داروهایی برای کمک به افراد در استفاده از هروئین متوقف می شوند شامل بوپرنورفین و متادون. آنها با اتصال به همان گیرنده های مواد افیونی در مغز مانند هروئین کار می کنند ، اما ضعیف تر ، باعث کاهش میل و علائم ترک می شوند. درمان دیگر نالترکسون است که گیرنده های مواد افیونی را مسدود کرده و از اثر داروهای افیونی جلوگیری می کند. یک مطالعه نشان داد که پس از شروع درمان ، هم ترکیبی بوپرنورفین / نالوکسون و هم فرمولاسیون نالترکسون با انتشار طولانی مدت در اعتیاد موثر هستند. از آنجا که سم زدایی کامل برای درمان با نالوکسان ضروری است ، شروع درمان در بین کاربران فعال دشوار بود ، اما پس از کامل شدن سم زدایی ، هر دو دارو دارای اثر مشابه بودند.
درمان های رفتاری برای اعتیاد به هروئین شامل روش هایی به نام درمان شناختی رفتاری و مدیریت احتمالی است. درمان شناختی – رفتاری به اصلاح انتظارات و رفتارهای مصرف داروی بیمار کمک می کند و به مدیریت مؤثر محرکها و استرس کمک می کند. مدیریت احتمالی انگیزه های انگیزشی ، مانند پاداش های کوچک را برای رفتارهای مثبت مانند ماندن عاری از مواد مخدر فراهم می کند. این روشهای درمانی رفتاری بخصوص هنگامی که به همراه داروها استفاده می شوند مؤثر است.

پیام بگذارید