ترک اکسی کدون

یکی دیگر از داروهایی جزو دسته داروهای روان‌گردان بحساب می‌آید، قرص‌های اکسی کدون هستند. اکسی کدون را میتوانیم بعنوان یک مخدر خطرناک بشناسیم. چراکه مصرف آن شدیداً روی مغز تاثیر گذاشته و عوارض شدیدی به همراه دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهیم شد. اکسی کدون در واقع یک داروی ضد درد است که هرزگاهی برای از بین بردن دردهای شدید از آن استفاده می‌شود. از این رو دارویی به شدت اعتیاد آور است. ترک اکسی کدون امروزه با روش‌هایی که حاصل تحقیق‌های بسیار است، انجام می‌شود. مصرف اکسی کدون حتماً باید با نظر پزشک و در شرایطی که او تشخیص می‌دهد باشد، نه تشخیص طبیبانه ی شما (!!)

موارد منع مصرف و تداخل دارویی اکسی کدون

مصرف اکسی کدون برای کسانی که درگیر بیماری‌های گوارشی و تنفسی هستند به شدت خطرناک است. همچنین کسانی که از آسم رنج می‌برند، مصرف اکسی کدون برای آنها سم است. همچنین مصرف اکسی کدون برای خانم‌های باردار بسیار مضر بوده و به کودک آسیب جدی وارد می‌کند. ترک اکسی کدون نیز برای خانم‌های باردار باید تحت مراقبت‌های شدید پزشکی صورت گیرد. یکی از عوارض مصرف اکسی کدون، کند شدن ریتم تنفسی بوده و به همین منظور برای بیماران تنفسی بسیار مضر است.

توجه داشته باشید که مصرف همزمان اکسی کدون و الکل عوارض بسیار خطرناکی را به همراه دارد. حتی اگر مصرف اکسی کدون شما به دستور پزشک باشد، نباید موازی با استفاده از آن، الکل مصرف کنید. همچنین مصرف اکسی کدون به همراه برخی از داروهایی که جنبه خواب آور دارند نیز عوارض به شدت زیان باری خواهد داشت. توجه داشته باشید اکسی کدون به شدت اعتیاد آور است. اگر درگیر مصرف اکسی کدون هستید هر چه سریعتر نسبت به ترک اکسی کدون از طریق کلینیک‌های ترک اعتیاد اقدام کنید.

برای ترک اکسی کدون چه اقدامی باید انجام داد ؟

در این مورد باید به پزشک متخصص در زمینه ترک اعتیاد مراجعه کنید. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره ، با پزشکان متخصص آماده برای درمان بیماران اعتیاد است و شما می توانید با پزشکان و مشاوران در تماس بوده و مشاوره دریافت کنید

پیام بگذارید