ترک کتامین چگونه ممکن است ؟

امروزه در بسیاری از کلینیک‌های ترک اعتیاد هدف از مراجعه، ترک مصرف داروهایی چون کتامین است. ترک کتامین حتماً باید با راهنمایی‌های درست از سوی متخصصین مراجع درمانی صورت گرفته و راه حل صحیح آن کاملاً روشن شود. قبل از اینکه در مورد فرایند ترک کتامین صحبت کنیم، اجازه دهید کمی به موارد استفاده از آن بپردازیم. کتامین از آن دسته‌ داروهایی است که فقط باید با تجویز پزشک باشد و مصرف خودسرانه‌ی آن رفتن به لبه‌ی پرتگاه است.در اصل کتامین بصورت مایع است ولی آنچه در بین مصرف‌کنندگان رواج یافته شکل خشک شده و پودری آن است. یک پودر شفاف که سوء مصرف آن آثار جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. مصرف کتامین در دامنه‌ی داروهای پزشکی به کلی با مصرف آن در خارج از این حوزه، متفاوت است. در این مطلب منظور از مصرف‌کننده، کسی است که بدون تجویز پزشک کتامین مصرف می‌کند. مصرف کنندگان عموماً کتامین را با داروهای دیگری ترکیب می‌کنند که ترکیب حاصله، با توجه به آثار جسمی و روحی، معمولاً یک مخدر مخرب است.

ترک کتامین

روشهای ترک کتامین با توجه به ویژگی‌های فردی و شیوه مصرف، متفاوت است. راههای مصرف کتامین نیز به نسبت مصرف‌کنندگان آن متغیر است. اما طبق آنچه مرسوم است کتامین از طریق تزریق، استنشاق ( اسنیف ) مصرف می‌شود. به دلیل اینکه کتامین ماده‌ای کاملاً بی بو و بی مزه است، آن را بصورت خوراکی به همراه نوشیدنی و غیره نیز مصرف می‌کنند. عوارض مصرف کتامین، که بروز آنها در فرد مصرف کننده تاثیر بسیار زیادی در روش ترک کتامین دارد، بسیار متفاوت است. یک سری اثرات مستقیم هستند و یک سری عوارض جانبی که در اثر اعتیاد به کتامین بروز پیدا می‌کنند. در نتیجه‌ی مصرف کتامین برخی افکار متناقض و دور از عرف، به سراغ شما می‌آید و منجر به بروز رفتارهای هنجارشکنانه در شما می‌شود که خدا نکند چنین اتفاقی بیافتد (!!)  تجاوزها و حتی قتل‌های بسیاری در نتیجه مصرف کتامین رخ داده است که همگان را به تعجب و تامل وا داشته. از این رو نیاز جامعه به اتخاذ روش‌ها و مشاوره‌های علمی ترک کتامین از سوی کلینیک‌های ترک اعتیاد امری کتمان ناپذیر است.

اگر بخواهید از عوارض جانبی مصرف کتامین بدانید، توجه شما را به کاهش ضربان قلب در طول مدت استفاده جلب می‌کنیم. و همانطور که مستحضر هستید کاهش ضربان قلب یکی از اصلی‌ترین دلایل ایست قلبی است. پس اگر حتی نشانه‌ی کوچکی از نارسایی قلبی در شما وجود دارد و شما بی توجه به آن، در خیالی آسوده، به مصرف کتامین و مشتقات آن می‌پردازید، بد نیست کمی ترس و دلهره در وجودتان موج بزند (!!) شاید مسیر را برای اولین اقدام جهت ترک کتامین باز کند. این تنها یکی از صدها عوارض مصرف کتامین بوده که دلیل محکمی برای ترک کتامین است. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با مشاوره‌های دقیق و منظم توسط پزشکان کارکشته، شما را در مسیر ترک کتامین تنها نخواهند گذاشت. ترک کتامین و مشتقات آن، اصلاً سخت نیست !

پزشکان و متخصصین کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با بررسی دقیق وضعیت سلامت فعلی شما، قوای جسمانی شما و همچنین نوع و مدت زمان مصرف شما، بهترین مسیر را برای ترک کتامین در اختیار شما قرار می‌دهند. مشاوره‌های مستمر و مداوم از سوی کلینیک اجازه نمی‌دهد شما در این مسیر خدای ناخواسته سست شده و یا درگیر وسوسه‌های نامعقول شوید.

1+

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *