ترک ماری جوانا

بهترین روش ترک ماری جوانا

آنچه در فرایند ترک ماری جوانا اهمیت دارد، اصلاح باورهای اشتباه در مورد این مخدر است. بسیاری بر این باورند که ماری جوانا خاصیت تسکین‌دهنگی بالایی دارد و مانند یک آرامبخش عمل می‌کند. همین مساله باعث شده  اقشار مختلفی از جامعه برای به ظاهر خلاص شدن از آشفتگی‌های ذهنی و روزمرگی، به ماری جوانا روی بیاروند. یکی دیگر از عوامل مصرف ماری جوانا در سنین پایین، وجود حس تتبع و تجسس است که در اولین تجربه می‌تواند عاملی برای تکرار و وابستگی را رقم بزند. توجه داشته باشید اینکه می‌گویند ماری کوانا یا همان گل، مخدر بحساب نیامده و اعتیادآور نیست، حرفی بی پایه و اساس است (!!) روانگردان‌هایی مثل ماری جوانا شاید به دلیل نداشتن مرفین وابستگی جسمی ایجاد نکنند، ولی اعتیاد به آنها بیشتر جنبه روانی دارد. از این رو مشاوره‌های روان‌درمانی در ترک اعتیاد به ماری جوانا بسیار تاثیرگذار است.  در ادامه با  اثرات مخرب ماری جوانا بر روی مغز و سیستم عصبی آشنا می‌شوید.

ماری جوانا در بین مردم با نام گل رواج یافته است و متاسفانه امروزه بوی آن در اکثر پارک‌های شهر به مشام می‌رسد. روش‌های متفاوتی در کلینیک ترک اعتیاد برای ترک اعتیاد به ماری جاوانا وجود دارد که همه‌ی آنها از پایه علمی و تجربی محکمی برخوردار است. اما توجه داشته باشید که میزان ارتباط و تعلق شما به گل یا ماری جوانا در انتخاب روش ترک ماری جوانا بسیار موثر است. منظور از ارتباط، وابستگی روانی شما به گل است. اولین عنصری که برای کاهش تعلق خاطر به گل مهم است، اراده‌ی شماست. زیرا اعتیاد به ماری جوانا تماماً ریشه‌ی روحی و روانی دارد و داروهایی که تجویز می‌شود برای کنترل سلاست شما نسبت به آن است. سعی کنید هیچ دارویی را بدون دستور پزشک و بدون مشاوره استفاده نکنید. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با مشاوره‌های منظم و استفاده از متخصصین حوزه درمانی به شما کمک می‌کند که چگونه بدن خود را از ماری جوانا پاک کنید.

ترک ماری جوانا

اثرات مخرب مصرف ماری جوانا

  • افزایش احتمال بروز بیماری‌های قلبی : افزایش ضربان قلب شما از تقریبا نیم ساعت بعد از مصرف تا حدود سه ساعت ادامه خواهد داشت که خود می‌تواند عاملی برای عارضه‌های قلبی باشد.
  • اختلال در نیمکره‌های مغز که باعث عدم هماهنگی در بین دیگر اعضای بدن شده و بیدارمغزی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در فرایند ترک به این موارد توجه ویژه می‌شود.
  • بعد از مصرف ماری جوانا شما میل زیاد به خوردن غذا پیدا می‌کنید زیرا سلول‌های سرکوب‌گر اشتها فعال شده و احساس سیر شدن را از شما دور می‌کند. این مورد خود می‌تواند عامل عوارض دیگری باشد.
  • تضعیف حافظه کوتاه مدت که بعد از شروع مراحل ترک اعتیاد به ماری جوانا قابل بهبود است.
  • تحقیقات نشان داده است که احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی در میان مصرف‌کنندگان ماری جوانا بسیار بیشتر است.
  • مصرف ماری جوانا اثرات مخربی بر روی ریه و دستگاه تنفسی دارد.

چند نکته در ارتباط با ترک ماری جوانا

معمولا توهمات گل و حالت چتی برای کسانی که آن را تجربه کرده اند، وسوسه انگیز است. زمانیکه در جمعی قرار می‌گیرید احتمال اینکه وسوسه خرید گل به سراغ شما بیاید بسیار زیاد است. در قدم اول از ترک اعتیاد به ماری جوانا سعی کنید از حضور در این گردهمایی‌ها دوری کنید. ابزاری که برای مصرف گل از آنها استفاده می‌کردید را به سطل زباله بیاندازید. چون با دیدن آنها احتمال وسوسه شدن بسیار زیاد است. با توجه به اینکه تا امروز مصرف ماری جوانا برای شما احساس سرزندگی و سرخوشی زودگذری را به همراه داشته است، شما باید یک جایگزین مناسب برای تبدیل حال خود پیدا کنید. یک جایگزین انرژی بخش ! در ادامه حضور یک مشاور و روان‌شناس به شدت می‌تواند برای شما در این مسیر مفید باشد و بازدهی شما را به حداکثر برساند. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با ارائه مشاوره‌های علمی و کاربردی در زمینه ترک الکل ، ترک شیشه ، ترک کمیکال ، ترک اکس و همچنین ترک ماری جوانا از ابتدای مسیر تا بدست آوردن سلامتی کامل جسم و روح در کنار شما خواهد بود.

بهترین کلینیک ترک ماری جوانا 

اگر برای مدت زمان طولانی درگیر مصرف ماری جوانا هستید و دوز مصرفی  بالایی دارید، نباید از ترک اعتیاد به ماری جوانا نا امید باشید. تنها توصیه مهم این است که از بهترین روش درمانی استفاده کرده و به بهترین کلینیک ترک ماری جوانا مراجعه نمائید. حال یک مرکز درمانی کارآمد و استاندارد چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد ؟ برای درمان اعتیاد به ماری جوانا روش‌های مختلفی وجود دارد که اتخاذ هر یک از آنها بسته به میزان تعلق خاطر شما به این مخدر، متفاوت است. روش مناسب توسط روان‌شناس با توجه به شرایط روانی شما تجویز و اجرا می‌گردد. از آنجائیکه اعتیاد به گل بیشتر جنبه روانی دارد، روش‌های روان‌درمانی تاثیر بیشتری در ترک اعتیاد به ماری جوانا دارد.

پس دریافتیم که اولین ویژگی برای بهترین کلینیک ترک ماری جوانا ، استفاده از روش‌های روان درمانی ناسب توسط روان‌شناسان کلینیک است. توجه داشته باشید در درمان اعتیاد به ماری جوانا هیچ روشی بعنوان پاکسازی سریع وجود ندارد و این پاکسازی فقط از طریق سم زدایی تدریجی امکان پذیر خواهد بود. درکلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره شما براحتی می‌توانید وابستگی به ماری جوانا را درمان کنید. سم زدایی تدریجی بصورت بستری و در استاندارد ترین شکل ممکن با امکانات رفاهی بالا در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره انجام می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین کلینیک ترک ماری جوانا ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی در مدت زمان طولانی و حتی بعد دوره درمانی است. همانطور که می‌دانید علاوه بر شما،خانواده و اطرافیان نقش بسیار مهمی در عدم بازگشت شما به مواد مخدر دارند. ارائه خدمات مشاوره و همچنین پیگیری وضعیت سلامت شما توسط کلینیک احتمال بازگشت را به حداقل می‌رساند. همچنین آشنایی خانواده و اطرافیان با وظایف خود بعد بهبودی، یکی دیگر از آثار اینگونه خدمات است. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با ارائه خدمات روان‌شناسی طولانی مدت، چه در دوره درمان و چه بعد از آن، علاوه بر تکمیل فرایند ترک اعتیاد به ماری جوانا ، احتمال بازگشت را برای شما به صفر می‌رساند.

پیام بگذارید