آخرین به‌روزرسانی

ترک اکس یا قرص‌های روان‌گردان

مصرف داروها و مواد روان‌گردان مانند قرص اکس یا همان اکستازی، امروزه در میان قشر کم سن و سال جامعه بسیار زیاد شده است. بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک‌های ترک اعتیاد، به منظور ترک اکس به آنجا می‌روند. از آنجا که محیط مصرف قرص اکس بیشتر در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه است، ماده جذاب و هیجان انگیری به نظر می‌رسد. یک وسیله‌ی محرک برای شادی و نشاط بیشتر (!!) ولی آیا واقعا همین است؟ یا این حرفی است از سوی مصرف‌کنندگان برای توجیه استفاده می‌شود؟ ترک اکس امروزه به یکی از شاخه‌های مهم در زمینه درمان اعتیاد تبدیل شده است. اگر اکس یا همان اکستازی همچنین تعریف قشنگ و ملیحی داشت، آیا نیاز به ترک اکس بود؟ کافیست کمی درباره عوارض مصرف اکستازی از انسانهای آگاه بپرسید. آنگاه متوجه می‌شوید که چه اسلحه‌ی خطرناکی را بعنوان اسباب بازی در دست گرفته‌اید !

ترک اکس

از برخی عوارض مصرف اکس کافیست به آسیب دیدن بافت‌های مغزی، از بین رفتن تعادل فکری و بروز فراموشی اشاره کرد. شکل اعتیاد گونه‌ی مصرف اکس برای بسیاری از جوانان ناشناخته است و فکر می‌کنند که با مواد مخدر تفاوت بسیار دارد ! متاسفانه اسم گول زننده‌ی “قرص شادی‌آور” مسیر را برای مصرف آن در باور جوانان سهل و آسان ساخته است. برای رساندن سطح آگاهی جامعه به این باور که داروهایی مثل اکستازی هم اعتیاد آور است، اقداماتی سنجیده و علمی لازم است. مراکز ترک اکس امروزه در حال انجام این فرایند آگاهسازی هستند. ترک اکس هم مانند دیگر ترک دیگر مواد مخدر دارای بخش‌ها و فرایند‌های مختلفی است که همگی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره با مشاورین و پزشکان مجرب و متخصص، انجام می‌شود.

اگر اخبار حوادث را بخوانید، اخبار و اتفاقات تکان دهنده‌ای درباره مصرف اکس خواهید دید که هر کدام به یکی از اثرات مصرف آن باز می‌گردد. مصرف اکس اثرات روانی و جسمانی متعددی داشته که با ترک اکس قابل پیشگیری است. توجه داشته باشید که اعیتاد به اکس بیشتر از لحاظ روانی است. مصرف اکس باعث می‌شود شما دیگر حالتان خوب نباشد، مگر با مصرف اکس. شادی و حال خوب شما به یک عدد قرص وابسته شده است. این وابستگی آنقدر شدید و شدیدتر می‌شود که روح و روان شما را بهم می‌ریزد. فرایند ترک اکس با مشاوره‌های روان‌درمانی همراه است که این وابستگی را در شما کاهش داده و حس شادی را بدون هیچ وابستگی به شما تزریق کند.

اگر دچار مصرف اکس هستید و یا کسی را در خانواده و نزدیکان دارید که درگیر این اسباب بازی خطرناک شده است، حتماً نسبت به ترک اکس اقدام نمائید. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با تمامی متخصصین و مشاورین خود از ابتدای مسیر تا بازگشت دوباره سلامتی روح و جان، در خدمت شماست.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *