ترک کوکائین

ترک کوکائین در کلینیک ترک اعتیاد

پیش از آنکه به فرایند ترک کوکائین در کلینیک ترک اعتیاد بپردازیم قصد داریم کمی شما را با ماهیت این مخدر آشنا کنیم. کوکائین در واقع از درخت کوکا بدست می‌آید و بصورت قطعه‌های بلورین است که قابل حل در الکل هستند. کوکائین یک مخدر بسیار قوی است که در بیشتر مواقع از طریق مجاری بینی استنشاق می‌شودکه اصطلاحاً بدان اسنیف می‌گویند. بسیاری از معتادین نیز آن را تزریق می‌نمایند که این کار هم بصورت تکی و هم بصورت ترکیبی با هروئین انجام می‌شود. به دلیل استفاده از سرنگ‌های مشترک و همگانی در زمان تزریق، آمار ابتلا به ویروس HIV در بین مصرف‌کنندگان کوکائین زیاد است. عموماً استفاده از کوکائین با بروز آشفتگی‌های عاطفی و استرس همراه است و اثرات مخرب فراوانی بر روح و روان ایجاد می‌کند. در مراحل ترک اعتیاد به مخدر کوکائین ، تمامی این نشانه‌ها مورد بررسی، تحلیل و درمان قرار می‌گیرد.

ترک کوکائین

اعتیاد به کوکائین در ایران بیشتر در سنین هجده تا بیست و پنج سال دیده می‌شود و مخدری گران به حساب می‌آید. قیمیت کوکائین بسیار بالاست و از این رو در بین اقشار ثروتمند جامعه بیشتر رواج دارد تا قشر متوسط و کم درآمد. بسیاری بر این باورند که ترک اعتیاد به کوکائین کاری بسیار سخت است. شاید دلیل این حرف آن باشد که ترک کوکائین در محیط‌های خانگی و با استفاده از روش‌های اهلی و دستپروردی امکان‌پذیر نیست. توجه داشته باشید که مصرف کوکائین برای اولین بار هم می‌تواند اعتیاد زا باشد. اسنیف کوکائین از بین روش‌های مصرف، بیشتر برای کسانی جواب می‌دهد که تجربه زیادی در این زمینه دارند. کوکائین زمانیکه به شکل اولیه و پایه تبدیل می‌شود، به کوکائین بیس شده معروف است. کراک کوکائین نیز از مشتقات همین مخدر است که با برخی ترکیبات شیمیایی بدست می‌آید.

عوارض مصرف کوکائین

  • خطر ابتلا به ویروس HIV
  • در صورت مصرف مکرر کوکائین خطر نارسایی‌های قلبی که منجر به ایست قلبی می‌شود، به شدت افزایش می‌یابد.
  • یکی از خطرناک‌ترین عوارض مصرف کوکائین مسمومیت عصب می‌باشد.
  • افزایش دمای بدن که خود می‌تواند عاملی برای بروز دیگر عوارض باشد.
  • مصرف زیاد کوکائین ضمن افزایش حس نشاط کاذب باعث بروز رفتارهای نامرسوم و هنجارشکنانه ای می‌شودکه گاهاً با خشونت همراه است. این مورد با مشاوره‌های دقیق در فرایند ترک کوکائین قابل بهبود است.
  • اسنیف کوکائین درمدت زمان طولانی سبب جراحت و آسیب دیدگی تیغه‌های بینی می‌شود.
  • مصرف کوکائین باعث تقلیل مرکزگرایی ذهنی و توهم قدرمند بودن می‌شود که این آثار روانی در مراحل ترک اعتیاد به کوکائین کاهش می‌یابد.

مواردی که در بالا گفته شد تنها بخشی از صدها عوارض مصرف کوکائین است که با مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و اولین اقدام برای ترک کوکائین می‌توانید از آنها جلوگیری کنید. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با ارائه خدمات ترک مخدرهای گوناگون نظیر ترک ماری جوانا ، ترک حشیش ، ترک کمیکال و امثالهم با مشاوره‌های منظم و روش‌های درمانی نوین آماده خدمت رسانی می‌باشد.

علائم و نشانه‌های ترک اعتیاد به کوکائین

آغاز مراحل ترک هر مخدری مثل کوکائین و امثالهم عموماً با نشانه‌هایی همراه است که می‌تواند بسته شرایط بیمار متغیر باشد و مدت زمان مشخصی را با وی همراه باشد. در فرایند درمان اعتیاد به کوکانین این علائم حدوداً بین یک تا هفت روز ناپایدار است. یکی از آنها احساس نیاز شدید برای مصرف دوباره است که باید در کلینیک ترک اعتیاد و تحت نظر متخصصین کنترل شود. علاقه به خواب زیاد و احساس کرخی از دیگر نشانه‌های ترک کوکائین است که در این بازه زمانی به سراغ بیمار می‌آید. در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره مراحل درمانی با نظارت پزشکان متخصص و مجرب و همچنین مشاوره‌های منظم و دقیق انجام می‌شود. انجام خدماتی نظیر ترک وابستگی به قرص خواب ، ترک وابستگی به قرص ضد اضطراب و رفع اختلالات خواب در کلینیک تنظیم خواب، از دیگر خدمات کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره می‌باشد.

بهترین کلینیک ترک کوکائین 

اعتیاد به مخدرهایی چون کوکائین حتی بعد از یکبار مصرف نیز اتفاق می‌افتد. از آنجائیکه این مخدر علاوه بر اعتیاد روانی، اعتیاد جسمی هم ایجاد می‌کند، فرایند درمان اعتیاد به کوکائین حتماً باید در کلینیک ترک اعتیاد کلید بخورد. ترک اعتیاد به کوکائین بسیار دشوار است و یکی از علل آن اقدام به درمان های خانگی و خود طبیبی هاست. مخدرهایی چون کوکائین به هیچ‌ عنوان در محیط‌های غیر پزشکی قابل درمان نیست و نخواهد بود. اگر به دنبال درمان اعتیاد به کوکائین هستید باید به بهترین کلینیک ترک کوکائین مراجعه نمائید. حال یک مرکز درمانی استاندارد برای این امر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یکی از فاکتورهای لازم برای یک مجموعه درمانی در این زمینه، قدمت و تجربه است. سعی کنید کلینیکی را انتخاب کنید که در زمینه درمان اعتیاد دارای پیشینه‌ای قوی باشد. اینگونه کلینیک‌ها به دلیل اینکه با معتادان مختلفی سروکار داشته اند، تجربه درمان طیف گسترده‌ای از بیماران را دارند. از این رو بهتر می‌توانند روش‌های روان‌درمانی و دارو درمانی مناسبی را برای شما تجویز نمایند. در بهترین کلینیک ترک کوکائین علاوه بر پیشینه موثر، استفاده از روش‌های درمانی نوین می‌تواند یک فاکتور تاثیرگذار باشد. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با استفاده از روش‌های روان‌درمانی مدرن و کارآمد مراحل ترک اعتیاد به کوکائین را با توجه به شرایط روحی شما اجرا می‌کند. از این شما درگیر هیچگونه آسیب روانی در فرایند درمان نخواهید بود.

عدم استفاده از مخدرهای جایگزین در مراحل درمان اعتیاد یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین کلینیک ترک کوکائین است. توجه داشته باشید که استفاده از مخدرهای جایگزین، مثل متادون و امثالهم، در فرایند درمان می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره در مراحل سم زدایی و دارو درمانی از داروهای ضد مخدر استفاده کرده و به هیچ وجه مخدر جایگزین برای شما یا بیمار شما تجویز نخواهد کرد. فرایند ترک اعتیاد به مخدر کوکائین در کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با خدمات مشاروه و پیگیری‌های نا محدود بعد از دوره درمانی، تکمیل و بدون بازگشت خواهد بود.

پیام بگذارید