ترک کمیکال

پیش از اینکه به راه حل ترک کمیکال بپردازیم اجازه دهید کمی درباره ماهیت آن صحبت کنیم. تقریبا از 10 الی 12 سال پیش ماده مخدر تازه‌ای در میان قشر جوان رواج یافت که استعمال آن یک کمای مختصر برای مصرف کننده به همراه داشت. همین موضوع باعث هرچه جذاب شدن این ماده مخدر و مواد مشابه آن شده مثل آپولو، کوئین و آواتا شده است. امروزه بسیاری از مراجعان به کلینیک ترک اعتیاد با هدف ترک کمیکال به این مراکز می‌روند. زمانیکه این مواد مخدر در میان مردم باب شدند، همگی بر این گمان بودند که اینها مخدر نیست و کاملاً بی خطر است(!!) اما تحقیقات نشان داد که مصرف کمیکال و امثالهم، قدرت تولید مثل را بصورت کامل از مردان می‌گیرد و این یکی از صدها عوارض استعمال کمیکال است.

راه ترک اعتیاد به کمیکال چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد که گل کمیکال چیست؟ کمیکال را با نام ماری جوانا صنعتی نیز می‌شناسند. موارد استفاده مخدر کامیکال بصورت سیگاری و یا اسپری می‌باشد. از آنجاییکه قیمت کامیکال پایین است و مخدری ارزان به حساب می‌آید، قابلیت دسترسی بالایی دارد. یکی از دلایلی هم که کامیکال در بین قشر جوان رواج یافته است، این موضوع می‌باشد. ترک تنها راهی است که از عوارض خطرناک این مخدر جلوگیری می‌کند. نه تغییر طریقه مصرف ! عوارض مصرف کامیکال به گونه‌ای است که شما را از انجام کارهای یومیه باز می‌دارد. بدین معنی که عملکرد طبیعی بدن شما با اختلالات جدی مواجه می‌شود. به همین منظور در مراحل ابتدایی جریان ترک ، بر بازگشت بدن شما به حالت نرمال تمرکز خواهد شد.

آثار کمیکال درست از لحظه‌ی مصرف، بر قدرت فهم و دریافت شما تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود مشاهدات شما به کندی اتفاق بیافتد. این آهستگی در ادارک، برای شما خوشایند است و رفته رفته ریتم طبیعی زندگی و قدرت تصمیم گیری شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. متاسفانه اکثر کسانی که برای ترک مراجعه می‌نمایند در سنین پایین‌تر از 25 سال هستند و همین مساله دلالت بر سادگی و قابل دسترس بودن آن دارد. مدت زمان ترک حدوداً بین 6 هفته تا 10 هفته است. این تفاوت زمانی، با توجه به مقدار استعمال تخمین زده ‌می‌شود.

مشاوره ترک کمیکال

برای اطلاعات بیشتر از بهترین روش‌های درمانی برای ترک کمیکال با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

عوارض کمیکال

همانطور که گفته شد مصرف کمیکال عوارض بسیار سنگینی چه از منظر روحی و روانی و چه از نظر جسمانی برای شما به همراه خواهد داشت. در ذیل به برخی از مهمترین عوارض کمیکال در بلند مدت می‌پردازیم.

  • تقلیل نیروی حافظه و عدم توانایی در فراگیری یکی از اثرات روانی کمیکال است که در روش‌های ترک کمیکال قابل پیشگیری می‌باشد.
  • مصرف کمیکال به شدت بر روی دایره اجتماعی و روابط عاطفی شما تاثیر می‌گذارد و در دراز مدت شما را تبدیل به یک انسان گوشه‌گیر می‌کند.
  • شما زمانیکه مخدر کمیکال استعمال می‌کنید نمی‌توانید جلوی بروز احساسات خود را بگیرید و این موضوع در مدت زمان در شما نهادینه می‌شود. این سوژه می‌تواند بهانه‌ای برای بروز اختلالات عصبی شود که در فرایند درمان اعتیاد کمیکال قابل پیشگیری است.
  • خیالپردازی وهم‌آلود که در کوتاه مدت نیز اتفاق می‌افتد، می‌تواند در مدت طویل موجب بروز عوارض خطرناکی در شما شود.

برخی دیگر از عوارض کمیکال بصورت کوتاه مدت است که همانطور که در مورد آخر بیان شد، در دراز مدت نمی‌تواند بی اثر باشد. فاز کمیکال بگونه‌ایست که بعد از استعمال آن خواب و استراحت بسیار مسرتبخش است. شاید ترس و مقاومتی که برای ترک وجود دارد، دوری از همین خواب عمیق و استراحت به ظاهر دلچسب باشد. در راه علمی و صحیح ترک فضایی برای اختلال در خواب و استراحت شما وجود ندارد. این یعنی با روش‌های نوین شما با کمترین آسیب روحی، روانی و جسمانی مراحل درمان خود را پشت سر خواهید گذاشت.

نکاتی که در طول ترک اعتیاد به کمیکال باید به آن توجه شود

توجه داشته باشید که در دوران درمان حتماً از عوامل تحریک کننده نظیر مهمانی‌های نامشروع، تماشای فیلمهایی مثل فیلم فاز کمیکال و امثالهم دوری کنید. نقش مشاور در فرایند ترک غیر قابل کتمان است و شما بدون هم اندیشی با یک راهنمای متخصص نمی‌توانید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید. همانطور که گفته شد یکی از عوارض خطرناک مصرف کمیکال انزوا و گوشه گیری است. قاعدتاً یک انسان منزوی هیچ‌زمان نمی‌تواند به راه ترک فکر کرده و اقدامی برای آن انجام دهد. مشاورین متخصص با تمرکز بر باورهای شما، این دوری‌گزینی را در شما از بین برده و انرژی روحی لازم را به شما تزریق می‌نمایند.

کلینیک طلوعی دوباره با بکارگیری اسلوب نوین و علمی ترک اعتیاد و مشاوره‌های منظم پزشکی و روانشناسی، مسیر ترک این مخدر را برای شما سهل و آسان می‌کند. خدماتی نظیر ترک الکل ، ترک متادون ، ترک وابستگی به قرص ضد اضطراب ، ترک اکس و امثالهم همگی در طلوعی دوباره ، زیر نظر پزشکان محرب این حوزه درمانی، انجام می‌شود.

پیام بگذارید