ترک اکس

ترک اعتیاد اکس یا قرص های روان گردان

مصرف داروها و مواد روان‌گردان مانند قرص اکس یا همان اکستازی، امروزه در میان قشر کم سن و سال جامعه بسیار زیاد شده است. از آنجا که محیط مصرف قرص اکس بیشتر در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه است، ماده جذاب و هیجان انگیری به نظر می‌رسد. یک وسیله‌ی محرک برای شادی و نشاط بیشتر (!!) ولی آیا واقعا همین است؟ یا این حرفی است از سوی مصرف‌کنندگان برای توجیه استفاده می‌شود؟ اگر اکس یا همان اکستازی همچنین تعریف قشنگ و ملیحی داشت، آیا نیاز به ترک آن بود؟ کافیست کمی درباره عوارض مصرف اکستازی از انسانهای آگاه بپرسید. آنگاه متوجه می‌شوید که چه اسلحه‌ی خطرناکی را بعنوان اسباب بازی در دست گرفته‌اید !

ترک اعتیاد به اکس
برخی از اشکال قرص اکس

از برخی عوارض مصرف اکس کافیست به آسیب دیدن بافت‌های مغزی، از بین رفتن تعادل فکری و بروز فراموشی اشاره کرد. شکل اعتیاد گونه‌ی مصرف اکس برای بسیاری از جوانان ناشناخته است و فکر می‌کنند که با مواد مخدر تفاوت بسیار دارد ! متاسفانه اسم گول زننده‌ی “قرص شادی‌آور” مسیر را برای مصرف آن در باور جوانان سهل و آسان ساخته است. برای رساندن سطح آگاهی جامعه به این باور که داروهایی مثل اکستازی هم اعتیاد آور است، اقداماتی سنجیده و علمی لازم است. مراکز ترک اعتیاد امروزه در حال انجام این فرایند آگاهسازی هستند. درمان اعتیاد اکس هم مانند دیگر مواد مخدر دارای بخش‌ها و فرایند‌های مختلفی است که همگی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره با مشاورین و پزشکان مجرب و متخصص، انجام می‌شود.

اگر اخبار حوادث را بخوانید، اخبار و اتفاقات تکان دهنده‌ای درباره مصرف اکس خواهید دید که هر کدام به یکی از اثرات مصرف آن باز می‌گردد. مصرف اکس اثرات روانی و جسمانی متعددی داشته که با ترک اعتیاد اکس قابل پیشگیری است. توجه داشته باشید که اعیتاد به اکس بیشتر از لحاظ روانی است. مصرف اکس باعث می‌شود شما دیگر حالتان خوب نباشد، مگر با مصرف اکس. شادی و حال خوب شما به یک عدد قرص وابسته شده است. این وابستگی آنقدر شدید و شدیدتر می‌شود که روح و روان شما را بهم می‌ریزد. فرایند ترک با مشاوره‌های روان‌درمانی همراه است که این وابستگی را در شما کاهش داده و حس شادی را بدون هیچ وابستگی به شما تزریق کند.

اگر دچار مصرف هستید و یا کسی را در خانواده و نزدیکان دارید که درگیر این اسباب بازی خطرناک شده است، حتماً نسبت به ترک آن اقدام نمائید. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با تمامی متخصصین و مشاورین خود از ابتدای مسیر تا بازگشت دوباره سلامتی روح و جان، در خدمت شماست.

پیام بگذارید