ترک اکس

ترک اعتیاد اکس یا قرص های روان گردان

مصرف داروها و مواد روان‌گردان مانند قرص اکس یا همان اکستازی، امروزه در میان قشر کم سن و سال جامعه بسیار زیاد شده است. از آنجا که محیط مصرف قرص اکس بیشتر در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه است، ماده جذاب و هیجان انگیری به نظر می‌رسد. یک وسیله‌ی محرک برای شادی و نشاط بیشتر (!!) ولی آیا واقعا همین است؟ یا این حرفی است از سوی مصرف‌کنندگان برای توجیه استفاده می‌شود؟ اگر اکس یا همان اکستازی همچنین تعریف قشنگ و ملیحی داشت، آیا نیاز به ترک آن بود؟ کافیست کمی درباره عوارض مصرف اکستازی از انسانهای آگاه بپرسید. آنگاه متوجه می‌شوید که چه اسلحه‌ی خطرناکی را بعنوان اسباب بازی در دست گرفته‌اید !

ترک اعتیاد به اکس
برخی از اشکال قرص اکس

عوارض و عدم شناخت

از برخی عوارض مصرف اکس کافیست به آسیب دیدن بافت‌های مغزی، از بین رفتن تعادل فکری و بروز فراموشی اشاره کرد. شکل اعتیاد گونه‌ی مصرف اکس برای بسیاری از جوانان ناشناخته است و فکر می‌کنند که با مواد مخدر تفاوت بسیار دارد ! متاسفانه اسم گول زننده‌ی “قرص شادی‌آور” مسیر را برای مصرف آن در باور جوانان سهل و آسان ساخته است. برای رساندن سطح آگاهی جامعه به این باور که داروهایی مثل اکستازی هم اعتیاد آور است، اقداماتی سنجیده و علمی لازم است. مراکز ترک اعتیاد امروزه در حال انجام این فرایند آگاهسازی هستند. درمان اعتیاد اکس هم مانند دیگر مواد مخدر دارای بخش‌ها و فرایند‌های مختلفی است که همگی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره با مشاورین و پزشکان مجرب و متخصص، انجام می‌شود.

مشاوره ترک اکس

برای اطلاعات بیشتر از بهترین روش‌های درمانی برای ترک اکس با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

اگر اخبار حوادث را بخوانید، اخبار و اتفاقات تکان دهنده‌ای درباره مصرف اکس خواهید دید که هر کدام به یکی از اثرات مصرف آن باز می‌گردد. مصرف اکس اثرات روانی و جسمانی متعددی داشته که با ترک اعتیاد اکس قابل پیشگیری است. توجه داشته باشید که اعیتاد به اکس بیشتر از لحاظ روانی است. مصرف اکس باعث می‌شود شما دیگر حالتان خوب نباشد، مگر با مصرف اکس. شادی و حال خوب شما به یک عدد قرص وابسته شده است. این وابستگی آنقدر شدید و شدیدتر می‌شود که روح و روان شما را بهم می‌ریزد. فرایند ترک با مشاوره‌های روان‌درمانی همراه است که این وابستگی را در شما کاهش داده و حس شادی را بدون هیچ وابستگی به شما تزریق کند.

اگر دچار مصرف هستید و یا کسی را در خانواده و نزدیکان دارید که درگیر این اسباب بازی خطرناک شده است، حتماً نسبت به ترک آن اقدام نمائید. کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره با تمامی متخصصین و مشاورین خود از ابتدای مسیر تا بازگشت دوباره سلامتی روح و جان، در خدمت شماست.


سوالات متداول

آیا اکستازی حاوی هروئین ، شیشه و کوکائین است؟

هروئین و کوکائین هرگز در آزمایشات آزمایشگاهی در اکستازی یافت نشده اند ، با وجود اینکه گزارش های مطبوعاتی گهگاهی به آن اشاره می کنند. شیشه و کتامین در موارد مختلف در اکستازی یافت شده اند. تأثیرات جداکننده و متاثر کننده کتامین اغلب یادآور احساساتی است که هنگام استفاده از هروئین تجربه می کند ، واقعیتی که به تداوم شایعه کمک کرده است.

آیا اکس ( اکستازی ) اعتیاد آور است؟

از نظر فنی ، اکستازی یک داروی اعتیاد آور از نظر جسمی محسوب نمی شود. جسم هوس نمی کند ، یا به استفاده مکرر آن وابسته نمی شود. با این وجود ، یک خطر روانی وجود دارد که مصرف کننده می توانند بیش از حد آن را دوست داشته باشند و از ابراز رضایت عاطفی که ارائه می دهند مجدد بخواهد که مصرف کند. اشتیاق در مهمانی بعدی ، نوسانات خلقی و عدم توانایی در انجام کار گروهی ، همه علائم یک اعتیاد روانشناختی به اکستازی است.

چه مدت اکستازی در بدن باقی می ماند؟

کمتر از 1٪ بعد از 48 ساعت باقی می ماند. این مقدار در نمونه های خون یا ادرار قابل تشخیص نخواهد بود. با این حال ، ممکن است مصرف کنندگان اکستازی در تست استاندارد برای آمفتامین ها تست آنها مثبت باشد.

چند نفر از استفاده از اکس می میرند؟ خیلی خطرناک است؟

آمارهای جمع آوری شده از ایالات متحده و انگلیس تنها 7 مرگ و میر ناشی از اکستازی را به ازای هر میلیون مصرف کننده مواد مخدر گزارش کرده است. این رقم جالب در مقایسه با 625 مرگ و میر ناشی از الکل در هر میلیون نفر که هر ساله اتفاق می افتد است.

چه عواملی باعث مرگ ناشی از اکستازی می شود؟

عوارض ناشی از گرمای بیش از حد ، اغلب در کنار مصرف الکل سنگین ، شایع ترین علت مرگ ناشی از اکستازی است. با این حال ، نوشیدن آب زیاد در تلاش برای ایمن ماندن حتی خطرناک تر است. برخی از کاربران بی تجربه پس از مصرف دارو به دلیل نوشیدن آب بیش از حد جان خود را از دست داده اند. در یک مورد گزارش شده ، یک کاربر پس از نوشیدن 26 لیوان آب در مدت زمان کمی درگذشت. آب اضافی باعث متورم شدن مغز در داخل جمجمه می شود و این فشار به ساقه مغز وارد می شود و منجر به كما و مرگ می شود.

اگر مبتلا به آسم باشیم ، مصرف اکستازی خطرناک است؟

به نظر می رسد که گزارش ها حاکی از آن است که هیچ مشکل خاصی یا خطرات جسمی مستقیم برای افراد دارای آسم که از اکستازی استفاده می کنند وجود ندارد. با این حال بسیاری از استنشاقی های آسم (مانند ونتولین یا سالبوتامول) از مواد شیمیایی مانند آمفتامین استفاده می کنند که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شوند و ترکیب آن با اکستازی عاقلانه نیست.
آیا شما از اکس مصرف می کنید و قادر به ترک اکس نیستید؟ در این صورت ، امروز با شماره تلفن تماس رایگان و محرمانه ما 02122297703 در تماس باشید.

پیام بگذارید